O nas

O Nowym Drzewie Życia​

Pomóż społeczeństwu, dokonaj darowizny na cele charytatywne

Pomóż społeczeństwu, dokonaj darowizny na cele charytatywne Fundacja Nowe Drzewo Życia została założona w 2021 roku przez pisarki i działaczy społecznych Annę Grażynę Kister oraz Włodzimierza Domagalskiego-Łabędzkiego, pomysłodawców i organizatorów wielu wydarzeń kulturalnych, historycznych i społecznych, których realizacja do tej pory była możliwa dzięki wsparciu wielu wspaniałych osób oraz współpracy z przyjaznymi stowarzyszeniami i fundacjami, takimi jak Stowarzyszenie Pokolenie z Katowic, Stowarzyszenie Walcząca Solidarność, Stowarzyszenie Wolna Mowa oraz instytucjami, jak Instytut Pamięci Narodowej.

Fundacja Nowe Drzewo Życia ma na celu umożliwienie założycielom, a jednocześnie Zarządowi Fundacji, kontynuacji ich dotychczasowej działalności, zwłaszcza tych jej wątków, które zawsze były im szczególnie bliskie:

  • Organizacja konferencji, spotkań oraz kampanii informacyjnych i dokumentacyjnych na temat najnowszej historii. Zarówno działalności polskiego podziemia niepodległościowego podczas okupacji niemieckiej i po roku 1944/1945, jak i działalności opozycji antykomunistycznej do roku 1990, a także losy polskiej kultury i jej twórców w okresie Polski Ludowej.

  • Organizacja konferencji, spotkań oraz działań informacyjnych i dokumentacyjnych dotyczących Afryki, a także organizacja pomocy kierowanej do różnych miejsc na tym kontynencie.

Zainteresowanie najnowszą historią wynika nie tylko z ukończonych studiów przez założycieli fundacji, ale także z ich własnych doświadczeń, gdy podejmowali działalność przeciwrządową w okresie komunistycznym.

Zainteresowanie Afryką i jej problemami wynika z podróży do Afryki Subsaharyjskiej, gdzie na każdym kroku można obserwować nie tylko egzotyczne widoki, ale także zjawiska trudne do zinterpretowania w braku rzetelnej wiedzy. Niestety, lektura „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza okazuje się w tym przypadku zupełnie bezużyteczna. To wtedy założyciele fundacji po raz pierwszy zaczęli się zastanawiać: jak to naprawdę jest? Przyczynili się do zorganizowania Pierwszej Konferencji Afrykańskiej, na której zaproszono autorytety prezentujące swoją własną perspektywę na Afrykę. To zapoczątkowało kolejne konferencje, na których wciąż poszukiwane są odpowiedzi na to fundamentalne pytanie.

Poznaj naszych członków zespołu

Najbardziej zaangażowani członkowie zespołu

Razem jesteśmy silniejsi. Nasz zespół wspiera i inspiruje się nawzajem, wykorzystując nasze różnorodne talenty w kierunku wspólnego celu. Nie jesteśmy tylko zespołem, ale rodziną, stającą się silniejszą w obliczu wyzwań i celebrującą nasze sukcesy razem

Scroll to Top